Biyoterapi

Biyoenerji ; bu konuda uzmanlaşmış kişi tarafından verilen enerjinin,insan vücudundaki elektriği düzene sokarak,pek çok hastalığın şifaya kavuşmasını sağlayan ve tamamlayıcı tıpda kullanılan en eski yöntemlerden biri olarak kabul edilmektedir. Tıpla tedavi edilemeyen durumlarda, tıp dışı iyileştirme yöntemlerinin açıklanamayan başarısı bu konuya ilgiyi artırmıştır.

Bu gerçekten yola çıkarak biyoenerjist’in yaptığı işlemin; kendinde bulunan fazla enerjiyi, karşısındaki kişiye aktararak, negatif enerjinin pozitif enerjiye dönüşmesini sağlamak ve enerji dağılımını düzenlemek olduğunu söyleyebiliriz.

Bizler çok yorulduğumuzda, enerjim tükendi tabirini çok sık kullanmamıza karşı, bu gerçeğin çokta farkında olduğumuz söylenemez. Oysa ani şoklar karşısında enerjimizin tükenmesi sonucu; bayılıyor, bitkisel hayata girebiliyor ve hatta ölümle sonuçlanabilecek olaylarla karşılaşabiliyoruz.

Sanırım halk arasında kullanılan söylemlerden bazılarını da hatırlatmakta fayda var, şöyle ki; duş almanın, abdest almanın ve toprağa basmanın insan vücudundaki negatif elektriği aldığı gerçeği bilimsel olarakta dinsel olarakta kabul edilmiş birer gerçektir. Bir başka gerçekde nazarın ölümcül gücüdür. Yine çok fazla elektrik yüklü insanlara anahtar gibi metal içeren maddeler uzatıldığında ise elektrik çarpmasına benzer bir titreşim oluştuğuna bazılarımız şahit olmuştur. İşte bütün bunlar insan vücudunun elektrik yüklü bir iletken olduğu gerçeğini bir kez daha ortaya koymaktadır.

Bildiğimiz fakat farkında olmadığımız bu bilgiler ışığında biyoenerjist ‘in yaptığı işi basit bir örnekle tamamlamamız gerekirse; bunu şarjı biten cep telefonunun, yeniden şarj edilerek işlevsellik kazanması şeklinde tanımlamamız mümkündür.

“Modern Tıp Fiziksel Beden İle İlgilidir.Biyoenerji veya Tamamlayıcı Tıp, Enerji Bedeni İle İlgilidir.”

Not: Herhangi bir rahatsızlığınızda uzman doktora başvurunuz.Yaptığımız Tedavi değildir.
Tedaviye destek olmak ve pozitif bir bakış açısı sağlamaktır.

Hastalıkları tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu sitede yer alan bilgiler sağlıklı yaşama tavsiye niteliğinde olup tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez.

Türkiye de 02.11.2011 tarihli 28103 sayılı resmi gazetede yayınlanan kanun hükmünde kararname ile TAMAMLAYICI ALTERNATİF TIP UYGULAMALARI (BİYOENERJİ) KHK/663/8. madde Ğ fıkrası ile sağlık hizmetlerine dahil edilmiş. Bu konudaki çalışmalar başlamıştır.

Back to Top